Biologia

Biologia

mgr Aleksandra Dzięgelewska

biologia

Jestem doktorantką w Szkole Doktorskiej Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w dyscyplinie nauk biologicznych oraz absolwentką biologii na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. To właśnie tam odkryłam swoje szczególne zainteresowanie botaniką i toksykologią, które stały się obiektem mojej pracy naukowej, w której wykorzystuję również rozmaite metody molekularne. Doświadczenie w nauczaniu posiadam od ponad pięciu lat, w ciągu których przygotowywałam licealistów i osoby dorosłe do egzaminu maturalnego, a także olimpiad oraz konkursów biologicznych. Swoich Uczniów traktuję zdecydowanie po partnersku, jednak – mimo wszystko – bez nadmiernego luzu. Na zajęciach staram się przede wszystkim, aby Uczeń sam dochodził do niektórych wniosków i ze zrozumieniem przyswajał omawiany materiał, który staram się jak najprościej wytłumaczyć posiłkując się niezliczonymi pokładami cierpliwości. Każde zagadnienie staram się przełożyć na życie codzienne lub zobrazować je ilustracją bądź schematem, ponieważ z doświadczenia wiem, że pomaga to w trwalszym i lepszym zapamiętaniu informacji. Każde kolejne zajęcia są przeze mnie omówione z Uczniem tak, aby wiedział czego może spodziewać się podczas następnego spotkania. W swojej pracy wykorzystuję również doświadczenie zdobyte podczas kursów, szkoleń i staży. Prywatnie jestem mamą kilkudziesięciu roślin, bardzo często hodowanych przeze mnie od samego nasionka, dwóch pająków oraz żółwia. W wolnych chwilach nurkuję, a kiedy pogoda niezbyt temu sprzyja zajmuję się gotowaniem i cukiernictwem.

mgr Natalia Kłeczek

biologia

Jestem absolwentką kierunku Biologia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego ze specjalizacją z neurofizjologii. Swoją pasję naukową kontynuuję na studiach doktoranckich w Instytucie Farmakologii Polskiej Akademii Nauk w którym pracuję już niemal 10 lat. Początkowo zajmowałam się badaniem leków psychotropowych mających przynieść ulgę osobom cierpiącym na depresję oraz schizofrenię. Obecnie moim zadaniem jest poszukiwanie związków aktywnych biologicznie w roślinach leczniczych krajowych oraz sprowadzanych z dalekich krajów. Jestem również uczestnikiem studiów magisterskich na kierunku Religioznawstwo na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuję się głównie roślinami używanymi w medycynie ludowej oraz rytuałach religijnych społeczności tradycyjnych. Nauczanie biologii sprawia mi dużą radość a swoim uczniom staram się jak najlepiej przekazywać wiedzę w sposób przystępny i zabawny. W miarę możliwości (i chęci) wykonujemy proste eksperymenty naukowe, których nie zobaczycie w szkole. Zadaję dużo zadań domowych – wszystko po to, aby systematycznie i trwale przyswajać dawkę ciekawej, biologicznej wiedzy. 

dr inż. Joanna Marć- Pieńkowska

biologia

Jestem doktorem zootechniki, aktualnie doktorantką w dyscyplinie biologia, absolwentką biologii, ochrony środowiska i zootechniki  na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Prowadzę zajęcia ze studentami, jestem nauczycielką biologii i przedmiotów zawodowych  w Technikum Weterynarii, posiadam ponad 5-letnie doświadczenie w przygotowaniu uczniów do matury. Jestem szczerą pasjonatką nauk przyrodniczych, jak również uczestniczę w wielu badaniach naukowych. Jestem autorką i współautorką kilkudziesięciu prac naukowych, w których łączę zagadnienia biologiczno- zootechniczno- przyrodnicze. Stale podnoszę kwalifikacje również w zakresie umiejętności dydaktycznych. Ostatnio byłam uczestnikiem zajęć z komunikacji w edukacji oraz tutoringu jako metody pracy nauczyciela wspierającej rozwój Uczniów.  Chętnie wdrażam nowatorskie rozwiązania, jestem otwarta na nowe pomysły. Uważam, że właściwa atmosfera podczas zajęć oraz lekcje realizowane z poczuciem humoru pozwalają na łatwe zapamiętanie przekazywanych informacji. Stawiam na rozwijanie zdolności myślenia – podczas pracy z Uczniem przyświeca mi motto: „Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty” [Frank Zappa]. Prywatnie jestem fanką dobrego jedzenia, Katarzyny Nosowskiej, serialu „Przyjaciele” i Przystanku Woodstock.

mgr Grażyna Tarnowska

biologia

W 1990 roku zostałam absolwentką Wydziału Biologii UAM z tytułem magistra. Jestem nauczycielem dyplomowanym, czynnym egzaminatorem OKE w zakresie egzaminu maturalnego z biologii. Nauczanie to moja pasja, odkrywanie przed Uczniami tajemnic biologii komórki czy zawiłości genetyki to przyjemność, a największą satysfakcją jest usłyszeć od ucznia „już wiem!”. Uczniów traktuję po partnersku, jednak bez taryfy ulgowej. Wśród moich Podopiecznych są laureaci Konkursów Biologicznych, uczestnicy Olimpiad i konkursów specjalistycznych (np. neurobiologicznego organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński). W pracy szczególny nacisk kładę na zrozumienie omawianych zagadnień wykazanie zależności i wzajemnych powiązań, kształtując holistyczne podejście do przedmiotu. Prywatnie? Wielka miłośniczka psów, kotów i innych stworzeń.

mgr Katarzyna Tuszyńska

biologia

Jestem absolwentką biologii ze specjalnością biologia środowiska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które to studia ukończyłam w 2001 roku. Po tej dacie poszerzałam swoją wiedzą pedagogiczną z nauczania biologii i przyrody na kursach kwalifikacyjnych organizowanych przez UAM oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. W chwili obecnej jestem nauczycielką dyplomowaną, która nieprzerwanie od 2002 r. uczy w poznańskich szkołach biologii i przyrody – swojej życiowej pasji, która kręci mnie od dzieciństwa! Tak, jestem pozytywnie zakręcona na punkcie biologii! Uwielbiam ją, staram się – kiedy to możliwe – poszerzać swoją wiedzę o niej, szczególnie z zoologii, która jest mi szczególnie bliska. Prowadząc lekcję, zakładam, że to Ty musisz zrozumieć dane zagadnienie. Owszem, w biologii jest mnóstwo ważnego i nieraz skomplikowanego słownictwa, ale na samym początku musisz dostrzec co z czego wynika – inaczej będziesz się uczył tylko na pamięć, a to nie o to chodzi! Bardzo często stosuję pomoce multimedialne, zwłaszcza ilustracje związane z procesami biologicznymi. Gdy akurat nie uczę biologii zajmuje się swoimi zwierzakami – dwoma papugami, psem oraz pięcioma królikami 🙂

dr Magdalena Zając

biologia

Absolwentka Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) na Wydziale Zootechnicznym, która w 2000 roku obroniła rozprawę doktorską z zakresu genetyki molekularnej na tej samej uczelni wyższej. W okresie 2000-2004 pełniła obowiązki pracownika naukowo-technicznego w Instytucie Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu. Od ponad dwudziestu lat służy pomocą z zakresu biologii i przyrody uczniom poznańskich szkół średnich oraz gimnazjalnych. W toku zajęć, które są prowadzone nierzadko z dużą dawką humoru, stara się zarazić swych podopiecznych szczerą i wielką pasją, jaką żywi do nauk przyrodniczych. Uważa, że podstawą wszelkiej wiedzy jest zrozumienie problemu i tak też prowadzi swoje zajęcia – tłumaczy wszelkie niejasności, a później nakłania Uczniów do samodzielnego myślenia w oparciu o zdobyte informacje. W życiu prywatnym mama dwójki dzieci, miłośniczka kotów i literatury fantasy, hobbystycznie oddająca się grafice komputerowej.

Zapisz się na kurs!

535 423 900

Uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00. Z góry dziękujemy 🙂